Silikonové těsnění


Těsnění do frézované drážky

Profesionální montáž silikonového těsnění do frézované drážky zajišťuje snížení chladu, hluku, smogu i prachu. Tenkostěnné silikonové profily v několika průměrech, které k tomuto používáme, zaručují minimální odpor při zavírání, mají tvarovou paměť, odolnost vůči stárnutí, netečnost k nátěrům a nenamrzají.

Tento systém je rozebiratelný.

U těchto typů těsnění je 10-ti letá materiálová garance výrobce. Životnost nad 20 let.

Silikonové těsnění je naprosto netečné k barvám používaných k nátěrům oken. O pravosti silikonového těsnění postačí, když se těsnění zapálí sirkou. Silikonové těsnění hoří dosti neochotně, spíše doutná jako cigareta a zbývá velmi jemný, bílý popel kysličníku křemičitého. Touto zkouškou se snadno odliší silikonová pryž od všech ostatních materiálů, používaných pro okenní těsnění.

Obr. trvalá deformace... při pokojové teplotě 23 stupňů.

Je prokázáno, že okenními konstrukcemi uniká největší podíl tepelné energie z celkovýc htepelných ztrát. Z toho téměř polovina infiltrací vzduchu netěsnostmi mezi rámem a křídlem okna. Při úniku tepla nětěsnými okny je třeba pokles teploty v místnosti kompenzovat. Např. zvýšeni teploty v místnosti o 1 stupeň vyžaduje cirka 5 % nárust nákladů na energii. Spotřeba energie se tak neúměrně zvyšuje a přitom se teplo volně ztrácí. Nejlepším řešením je dodatečné zateplení a utěsnění vytápěných prostor silikonovým těsněním.

V případě odborné montáže do oken a dveří je možno ušetřit až 1/5 roční spotřeby tepelné energie a tím i finančních prostředků.

nahoru

Ceník - Těsnění
  Cena za běžný metr

těsnění v barvě hnědá / bílá 57,-/bm +21% DPH


Těsnění lepením, tmelením

Odstraňují pracnost frézovaného těsnění, především ve výšce nebo při manipulaci s velkoplošnými okny a okny železných profilů. Ideální po renovaci oken.

Tento systém není rozebiratelný.

nahoru


Kartáčové systémy do dveří

Tento systém se preferuje u plovoucíh podlah, kde není možné umístění prahu. Je vhodný pro montáž do jakýchkoliv typů dveří, vrat, atd.

nahoru


Automatické prahy

Automatické prahy se montují do interiérů, kde je požadován bezbariérový přístup. Jsou vhodné pro montáž do jakýchkoliv typů dveří, vrat, atd.

nahoru

Těsnění do frézované drážky Těsnění lepením